Personal tools

Skip to content. | Skip to navigation

Sections
  • Prehľad IBA 2009
You are here: Home Novinky Archív Prehľad IBA 2009

Prehľad IBA 2009

Dietzenbach/Düsseldorf, 22. 10. 2009 Ako sa očakávalo, nový systém, navrhnutý špeciálne pre často sa opakujúce čistiace cykly v čistiacich aplikáciách, pritiahol veľkú pozornosť.

Návrh hygienicky optimalizovaného stroja  zahŕňajúci najnovšie svetové technológie krájania

Dietzenbach/Düsseldorf, 22. 10. 2009

Ako sa očakávalo, nový systém, navrhnutý špeciálne pre často sa opakujúce čistiace cykly v čistiacich aplikáciách, pritiahol veľkú pozornosť.

S novým dizajnom stroja ponúka potravinárska technológia Lummer modulárny výrobný systém pre lepšiu hygienu v potravinárskom priemysle. Zaoblené povrchy, odtokové žliabky a otvorená konštrukcia umožňuje maximálny stupeň hygieny. Kryt sa vyznačuje ochranou IP 66 podľa normy EN 60 529. Každý jeden komponent nového systému bol navrhnutý pre minimalizáciu znečistenia, splnenie zákonných požiadaviek ako sú HACCP (Analýza rizík a kritické kontrolné body), zaistenie kvality podľa IFS (Medzinárodná potravinárska norma) a súlad konštrukcie s FDS (Špecifikácia funkčnosti dizajnu). Konštrukcia stroja novej koncepcie je založená na štyroch skriňových systémoch z nehrdzavejúcej ocele v Hygienickom Dizajne (HD) od spoločnosti Rittal.

Vibračná krájacia hlava od spoločnosti Branson exceluje svojou životnosťou. Rezné čepele inštalované v tomto prístroji zvyčajne kmitajú rovnobežne s pozdĺžnou osou krájacieho nástroja s amplitúdou do 2 mm a pri typických frekvenciách 200 až 250 Hz, čím vytvárajú čisté rezy bez odoberania akéhokoľvek materiálu.

Táto inovácia spoločnosti Branson umožňuje horizontálne alebo vertikálne krájanie najvyššej kvality a bez odpadu. Tento proces je obzvlášť vhodný pre hlboko zmrazené výrobky, nakoľko využíva tenké čepele, ktoré neodoberajú žiaden materiál. Takýto vibračný proces ponúka účinné riešenia pre extrémne široký rozsah krájacích úloh. Jeho využitie je napríklad pri súčasnom rozkrájaní základu pre zákusky na tri kusy.

Nový dizajn stroja takisto umožňuje inštaláciu konvenčných technológií ako ultrazvukové krájanie. Je použiteľný v automatizovaných systémoch a v širokom rozsahu aplikácií optimalizovaných pre konkrétny výrobok.

Celkový modulárny dizajn ponúka možnosti špecializovanej konfigurácie. Systém je plynule prispôsobiteľný aby splnil  vaše výrobné potreby.

Files