Personal tools

Skip to content. | Skip to navigation

Sections
  • ST-30
You are here: Home Novinky Novinky ST-30

ST-30

Výrobné techniky „just in time“ sú nevyhnutné pre minimalizáciu zásob na sklade. Plniace a uzatváracie stroje sa musia nechať dať rýchlo prestaviť z laminátových túb na tuby z HD-PE (polyetylén vysokej hustoty) alebo z LD-PE (polyetylén nízkej hustoty) a naopak, a to opakovane a pri zachovaní najvyššej kvality. Zváranie plastových túb ultrazvukom túto možnosť pritom ponúka a okrem toho ponúka aj rôzne ďalšie výhody, ktorými iné systémy nedisponujú.

ST-30

ST 30 – zváracie zariadenie túb

Zváracie systémy firmy Branson sú koncipované pre stacionárnu montáž na plniace stroje všetkých typov a sú vhodné pre stroje s otočným tanierom a stroje s diagonálnym priechodom. Nepotrebujú žiadny čas na predhrievanie, pretože k tube nie je potrebné privádzať žiadne teplo. Každá tuba prechádza zváracím cyklom za rovnakých podmienok, takže zastavenie a obnovenie spustenia procesu neprodukuje žiadne nadmerne alebo nedostatočne vyhriate tuby a tak sa vznik nepodarkov podstatne redukuje.

Preto, že tu nie sú používané žiadne dodatočné vykurovacie zariadenia alebo dúchadlá horúceho vzduchu, sú ultrazvukové systémy ideálne pre bezpečné zváranie túb, ktoré sú naplnené materiálmi s nízkym bodom vzplanutia, napr. produkty s vysokým obsahom alkoholu. Nástreky materiálu, ktoré vznikli pri plnení tuby, sa intenzívnym trecím účinkom ultrazvukového procesu rozprášia. Žiadny iný systém nerieši tento problém tak úspešne.

Pri modeli Branson ST-30 okrem toho odpadá zastavovanie stroja kvôli výmene nástrojov pri prechode z túb z HD-PE (polyetylén vysokej hustoty) na tuby z LD-PE (polyetylén nízkej hustoty), alebo na laminátové tuby. Jednoduché nastavenie jednotky posuvu dovoľuje prispôsobenie na rôzne veľkosti túb a materiály behom iba jednej minúty.

Zváranie túb ultrazvukom si vyžaduje ďaleko menej energie ako iné technológie zvárania. Za prevádzky pri plnom zaťažení je vo zváracom cykle vytvorených až 700 Wattov, pričom zvárací cyklus trvá spravidla menej ako 0,5 s. Pri "chode naprázdno", keď teda nie je zváraná žiadna tuba, je príkon len cca 10 Wattov.

Pre ďalšie informácie kliknete prosím sem.