Personal tools

Skip to content. | Skip to navigation

Sections
  • História
You are here: Home O spoločnosti Branson História

História

V roku1946 si Norman Branson majstroval vo svojej garáži v Danbury, Connecticut, kde vyvíjal ultrazvuk pre priemyselné použitie. Jedným z jeho prvých výrobkov bol "Ultrazvukový hrúbkomer". Toto bol na dnešné pomery dosť masívny prístroj ktorý bez zasahovania meral hrúbku mechanicky a tepelne namáhaných kovových stien.

V roku1946 si Norman Branson majstroval vo svojej garáži v Danbury, Connecticut, kde vyvíjal ultrazvuk pre priemyselné použitie. Jedným z jeho prvých výrobkov bol "Ultrazvukový hrúbkomer". Toto bol na dnešné pomery dosť masívny prístroj ktorý bez zasahovania meral hrúbku mechanicky a tepelne namáhaných kovových stien.

Počas tohto obdobia tento vynaliezavý inžinier našiel záľubu vo vývoji iného fenoménu pre priemyselné využitie: čistenie súčiastok ultrazvukom. Táto oblasť má pre Branson Corporation aj dnes svoju dôležitosť.

Prielom bol dosiahnutý v 60-tych rokoch minulého storočia použitím ultrazvuku pre zváraní plastov. Od tej doby bol príbeh o úspechu spoločnosti Branson nezastaviteľný. Nasledovalo vibračné zváranie a zváranie s taviacim telesom. Žiadna iná spoločnosť na svete sa nemôže obhliadnuť späť na také pevné základy vo vývoji a na skúsenosti s technológiami spájania plastov ako spoločnosť Branson. Spoločnosť sa rýchlo rozšírila aj mimo Spojených Štátov. Dcérske spoločnosti a partneri v hlavných priemyselných krajinách urobili zo spoločnosti Branson celosvetovo pôsobiacu korporáciu.

V roku 1984  sa spoločnosť Branson stala nezávislou pobočkou Emerson Electric(www.emerson.com), celosvetovo pôsobiacej korporácie. Toto umožňuje spoločnosti Branson prístup k neustále rozširovaným databázam medzinárodnej podnikateľskej skupiny zahrňujúcej všetky oblasti aplikácií. Táto informačná výhoda v spojení s kooperatívnym samostatným prístupom k novým technickým a servisným potrebám spolu s desaťročia dlhými skúsenosťami robí zo spoločnosti Branson ideálneho partnera a konzultanta pre svojich zákazníkov.

Files